Do Konferencji pozostało:

Zaproszenie

Witam Państwa serdecznie,

Kolejny raz, w ostatnim tygodniu maja, spotykamy się we Wrocławiu.

Zapraszam Państwa na naszą cykliczną konferencję „Zdrowie Kobiety”, tym razem już na żywo. W piątek i sobotę, 27-28 maja 2022 r., we Wrocławiu tradycyjnie w Hotelu IBIS Style, vis a vis Dworca Głównego, zaplanowałem spotkanie naukowe poświęcone praktycznym aspektom naszej codziennej działalności. Myślę, że już znacie Państwo charakter spotkań cyklu „Zdrowie Kobiety” i tegoroczne nie będzie odbiegało od głównego przesłania jakim jest przekazanie wiedzy i doświadczenia własnego przez osoby, które w danym temacie są ekspertami.

Program zawiera VI sesji naukowych oraz kilka tzw. firmowych skoncentrowanych na produktach firmy. Warta je wysłuchać, gdyż poza niewątpliwie marketingowym charakterem tych wystąpień, przekaz merytoryczny daje nam obraz czym dysponujemy obecnie niosąc pomoc naszym pacjentkom.

Główne sesje naukowe dotyczą jak zwykle położnictwa i oddzielnie ginekologii. Tematy jakie podejmą eksperci w swoich wystąpieniach to najczęstsze problemy z życia codziennego począwszy od, bardzo aktualnego problemu, ppPROMU, któremu poświęcony będzie wykład plenarny rozpoczynający Konferencję, o wygłoszenie którego poprosiłem Prezesa naszego Towarzystwa Prof. dr hab. Piotra Sieroszewskiego, a kończąc na problemach spotykanych w codziennych naszej praktyce. Są to tematy dotyczące indukcji porodu, sterydoterapii w ciąży, niewydolności cieśniowo-szyjkowej, nadużywania kwasu acetylosalicylowego w ciąży, cukrzycy w ciąży czy wreszcie badań prenatalnych w dobie dzisiejszego prawa.

Oczywiście, znani eksperci z zakresu ultrasonografii przedstawią nam, i to na moją wyraźną prośbę, podstawy ultrasonografii. Sesja ta skierowana jest szczególnie do naszych Rezydentów, którzy, słusznie zgłaszają problem, że tematy często poruszane w sesjach ultrasonograficznych są na poziomie badań eksperckich, kiedy Oni chętnie by wysłuchali podstaw- tak by mogli rozpocząć pracę z poziomu tzw. baesic.

Przechodząc do części ginekologicznej warto zwrócić uwagę na sesję z pogranicza położnictwa i ginekologii. a mianowicie dotyczącą tematu, bardzo bliskiemu mi osobiście, jakim jest blizna po cięciu cesarskim i jej konsekwencje w życiu kobiety.

Jedna z sesji ginekologicznych będzie dotyczyła zapomnianego tematu, a moim zdaniem wymagającego reaktywacji tj.menopauzy. Kolejne bardzo aktualnego problemu z zakresu screeningu RSM oraz specjalistycznej wiedzy jaką jest uroginekologia w połączeniu z ginekologią tzw. estetyczną obszaru perineum.

Myślę, że te tematy zainteresują Państwa i zdobędziecie Państwo wiedzę pomocną w prowadzeniu własnych praktyk.

Planujemy również zorganizować 3 kursy – dla Rezydentów bezpłatne, z zakresu podstaw wykonywania kolposkopii, histeroskopii i zabiegów rewitalizacji pochwy i krocza.

Konferencja na żywo, prócz tego, że nie mówi się do monitora, jest możliwość zadawania pytań i odpowiadaniana nie, ma też jeszcze dodatkową bardzo ważną cechę – tj. możliwość udziału w spotkaniu towarzyskim, czyli bankiecie z koncertem. Zaplanowaliśmy go i bardzo serdecznie zapraszam – Myślę, że warto – mam nadzieję, że będą to niezapomniane chwile na miarę tych z wrześniowego Kongresu PTGiP, który również z firmą AGORA organizowaliśmy we Wrocławiu.

Serdecznie Państwa zapraszam

prof. dr hab. Mariusz Zimmer